Heroická koncovka s Gmündem

06.03.2016 19:19

Netradičně v neděli 6. března nastupujeme k domácímu utkání s rakouským Gmündem. Tento tým má privilegium hrát venkovní útkání podle toho, jak si sám určí. Pokaždé hraje s 10 a více hráči, kdežto my ostatní klidně vyrážíme k utkáním v pěti statečných... Dnes jsme nastupovali sice v 9-ti hráčích, z toho byli tři mladíci - žáci, další tři nemocní nebo zranění. Po úvodním vyhraném rozskoku se ujímáme vedení, které udržujeme v tvrdém utkání do osmé minuty, kdy soupeř otočil stav. Od té doby stále dotahujeme. První část prohráváme 20:22. Prostřídáváme a do hry pouštíme mladíky. Bohužel v té chvíli nám Gmünd uníká až do 10 bodového vedení 24:34. Protivník je lépe výškově i atleticky vybaven. Lehce ztrácíme míče. Postupně si na tvrdou hru zvykáme a do konce první půle korigujeme stav na 37:41. Zápas je vyrovnaný a stále s otevřeným koncem. Urputný boj o každý míč pokračuje. Hosté umí vytáhnout zónový pres až na naši polovinu a silně nám ztěžují rozehrávku. Naštěstí obranný doskok funguje i přes naši výškovou nevýhodu. Do závěrečné čtvrtiny nastupujeme za stavu 48:54. Naděje na vítězství stále plane! Lehce přebíráme iniciativu a až v poslední minutě utkání dokážeme obrátit stav v náš prospěch! Výborně využíváme oddechové časy a přecházíme tak lehce na soupeřovu polovinu. Rosťa Štěpán prvně proměňuje nájezd s faulem a trefuje i šestku, 67:68.  Nyní si bere timeout Gmünd, my se připravujeme ihned po vyhození z autu faulovat, ale získáváme míč čistě. Vojta Havlík skóruje z nájezdu, vedeme 69:68!! Gmünd má šanci střelou překlopit skóre, ale Pavel Vejmělek doskakuje odraženou střelu, soupeř ho přitom fauluje, Pavla čekají dva trestné hody. Jeden proměňuje! 70:68! Nenecháme soupeře vyhodit z autu a po heroickém závěru vítězíme 70:68. Většinu utkání jsme odehráli v pěti hráčích, mladíky jsme do tohoto vypjatého utkání nemohli více nasazovat. Vítězstvím si zajišťujeme pohár pro mistra Waldviertler Sparkasse Cupu!

TJ Studená : UBBC Gmünd 70:68 (20:22; 37:41; 48:54)