Je to tam! Porážíme v podjavořickém derby Telčské Žabaře!

02.03.2014 15:21

V pátek 28.2. nastupujeme v domácím utkání proti družstvu z Telče. Soupeř dorazil v silné sestavě. Vstup do uktání nám zcela nevyšel a ve druhé minutě prohráváme 0:7. Ovšem v zápětí dokážem srovnat skóre a celou první čtvrtinu nakonec vyhráváme 23:20. Daří se nám rychlé protiútoky, soupeř se nestíhá vracet do obrany. V tomto stylu pokračujeme v druhé čtvrtině. Získáváme hodně míčů a z následných brejků snadno skórujeme. Na konci první půle soupeř nasazuje osobní obranu během hry a v následném zmatku dáváme další snadné body, hlavě tři trojky v řadě. Čtvrtinu vyhráváme o deset bodů a v polovině vedeme 53:40. Ve třetí části hry nás soupeř přibrzdil už zlepšenou osobkou. Čtvrtina je vyrovnaná. Rozdíl skóre zůstává na 13 bodech. Vedeme 73:60. Poslední část hry už jasně kontrolujeme a navyšujeme vedení. Osobní obranu už překonáváme s větší lehkostí. Individuálně se prosazuje Vojta Havlík a dává za sebou deset bodů. Celý zápas  trápí soupeře rychlými protiútoky Honza Němec. Vyhráváme 97:77. Škoda tří bodů, které chyběly do pověstné stovky. Trochu lepší trestné hody by to vyřešily. I tak jsme měli skoro celý zápas pod kontrolou. K utkání nás bylo připraveno sedm. Do hry nenastoupil Petr Bartušek st., zápas jsme tedy odehráli v šesti. Tato výhra nás velmi těší. Podjavořické derby je naše!

Tj Studená : Žabaři Telč 97:77 (23:20, 53:40, 73:60)