Nakonec dramaticky vydařená odveta v Telči!

28.02.2016 20:01

Poslední únorovou neděli jsme odjížděli k odvetnému zápasu do Telče. Sešli jsme se ve vysokém počtu 11 hráčů, což nebývá častý jev. Na hřiště vstupujeme s velkou nadějí. Už od začátku nasazujeme osobní obranu. První dvě čtvrtini nám skvěle vycházejí, obrana funguje. Soupeř působí hodně odevzdaně. Sbíráme většinu odražených míčů. Poločas přesvědčivě vyhráváme 11:30. O pauze se sice hecujeme, že ještě Žabařům utečeme, abychom mohli dát prostor ve hře mladíkům, ale do druhé půle proti nám vstupuje docela jiný tým. Telč se semkla a začala bojovat. My jsme, snad díky vysokému vedení, nezachytili telčský nástup. Domácí družstvo začalo stahovat náš 19 bodový náskok. Od třetí do osmé minuty třetí části jsme nebyli schopni skórovat, přitom jsme zahodili mnoho trestených hodů. V oné osmé minutě je stav 29:36! Naštěstí ke konci se chytil Vojta Havlík, který dává v poslední vteřině koš s faulem a proměňuje i trestný hod. Vedeme 31:43. Náskok se zdá být dostačující, ale domácí jsou jasně proti a dlohou šňůrou bodů stahují až na 44:48. Od té chvíle udržuejme vedení o 4 až 6 bodů. V závěru jsme dobře taktizovali s časema a nakonec uhájili cenné vítězství 52:56. Celý zápas nás trápila střelba ze střední vzdálenosti a trestné hody. Naštěstí jsme dokázali doskočit mnoho vlatních střel a poté dobře pracovat s časem. Jinak bych rád vzdal hold Žabařům, kteří se nevzdali a bojovali až do konce a značně zlepšili svůj výkon.

Žabaři Telč : TJ Studená 52:56 (6:14; 11:30; 31:43)