Těsná prohra v Jindřichově Hradci

21.01.2012 16:23

V pátek jsme vycestovali na hřiště dosud neporaženého Jindřichova Hradce. Domácí v sestavě s 11 hráči a my s 6 bojovníky. Oba týmy vstoupily do zápasu se špatnou střelbou, dominovaly spíše obrany. Tomu nasvědčovalo i nízké skore v první čtvrtině, v poslední minutě snížil naštěstí rozdíl úspěšnou trojkou Tonda Havlík na 10 : 7 pro domácí. Druhá část hry probíhala ve vlnách. Prvně nám soupeř odškočil na 16 : 9, potom jsme se šnůrou bodů dokázali dostat do vedení 18 : 19. Ještě v deváté minutě byl stav vyrovnaný 21 : 21. Bohužel na závěr poloviny dokázal soupeř odskočit. S klaksonem vstřelil Stanislav Budín přes dobrou obranu důležitou trojku a stanovil tak stavo po první polovině hry na 28 : 21.  V třetí čtvrtině jsem zjednodušili hru v útoku a drželi krok se soupeřem, ale ten i tak opět odskočil o 5 bodů na 48 : 36. Čekalo nás tedy dvanácti bodový rozdíl do poslední desetiminutovky. Začali jsme agresivněji bránit a proměňovat šance.  Stáhli jsme náskok na rozdíl třech bodů 53 : 50. Blíže nás soupeř nepustil a udržel vítězství. Konečný stav 59 : 54. Zápas byl napínavý až do konce, favorit z Hradce se musel jistě strachovat o další vítězství. My jsme podali, i přes prohru, asi nejlepší letošní výkon. Dařilo se nám v obraně. V druhé polovině jsme hráli v útoku jednoduché akce, na kterých jsem se více či méně domluvili. Neztráceli jsme tolik míčů jako obvykle.Trestné hody nebyly opět nijak dobré, alespoň to nebyla úplná tragédie. Snad nás tento výkon povzbudí ještě k dalšímu zlepšení.