Vítězství s Novou Bystřicí

08.11.2015 22:14

V sobotu 7.11. k nám zavítal tým z Nové Bystřice. Hosté dorazili bez některých opor. Zato my jsme měli kvalitní mužstvo poskládané ze třech generací basketbalistů. První problém utkání nastal, když nedorazili rozhodčí bez jakékoliv omluvy. Museli jsme tedy vyčlenit některé z nás, kteří by odpískali zápas. Během zápasu se na rozhodcovském postu prosřídali Jiří Müller, Rosťa Štěpán, Vojta Havlík a na chvilku Tonda Havlík. Tím se nám lehce oslabil tým. Hned v úvodu utkání naše naděje ohrozil David Ovčík, který dal tři trojky za sebou a Nová Bystřice se dostala do vedení až 0:12. Během této kanonády nastoupil z rozhodcovského postu na hřiště Jiří Müller a oživil naší hru rychlým nájezdem a trojkou. Soupeř ale opět bodoval. Naštěstí v poslední vteřině první čtvrtiny dal další trojku Müller a zkorigoval skóre na 10:18. V úvodu druhé části hry úřadoval opět nájezdem a trojkou tento hráč, posléze už se přidali ostatní zlepšenou hrou, ale o půli stále prohráváme o 8 bodů 25:33. Od začátku utkání nás zlobí nejlepší hráč soupeře David Ovčík, tak na něj po pauze nasazujeme osobní obranu Rosti Štěpána. Tím eliminujeme jeho dobrou rozehru a výbornou střelbu. Konečně soupeře dotahujeme a po třetí čtvrtině vedeme o bod 43:42. Soupeři dochází síly a v poslední části jen navyšujeme skóre rychlými brejky a dobrou obranou. Nakonec vitězíme 68:55.

TJ Studená : TJ Jiskra Nová Bystřice 68:55 (10:18, 25:33, 43:42)