Vydařené podjavořické derby!

22.02.2016 14:04

Až v sobotu 20.2. jsem nastoupili k několikrát odloženému utkání s Žabaři Telč. Jak už bývá zvykem, nastupujeme k utkání s podporou našich mladíků. Do zápasu vstupujeme s plánem zabránit soupeři skórovat z poza trojkového oblouku. To se nám daří a v sedmé minutě vedeme 14:8. Bohužel v té chvíli se nám zadrhl košostroj a v první čtvrtině už nedokážeme skórovat. Soupeř se prosazuje pod naším košema, otáčí skóre zápasu na 14:16. Přecházíme do klasické zóny, kdy hrajeme tři pod košem, pro změnu tedy dostáváme v druhé čtvrtině dvě trojky. Stále se nám nedaří při střelbě a vytváření snadných pozic pro bodování. Běheme první poloviny nás trápily trestné hody, které jsme házeli s úspěšností 2/10! Do druhé půle nastupujeme za stavu 25:31. Zkusili jsme na soupeře nasadit osobní obranu, která zafungovala o dost lépe než klasická zóna a odčerpává soupeři více síl. Mírně Žabaře dotahujeme na stav 45:49 před závěrečným dějstvím. O poslední pauze jsme se ještě vyhecovali, kvalitní obranou dovolujeme hostům si připsat jen 8 bodů a sami zatížeme soupeřův účet 16-ti body. V závěru žabaři příchází o dva vyfaulované hráče. Tím obracíme výsledek na naší stranu a vítězíme na domácí půdě 61:57! Zaznamenáváme důležité vítězství s týmeme, který není lehké porazit. Musím dodat, že Žabaři promarnili až neuvěřitelné množství trestných hodů, ovšem my jsme na tom nebyli o mnoho lépe :) Opět musím pochválit naší mládež, které odehrála výborné utkání. Bodové příspěvky se rozdělily poměrně rovnoměrně na více hráčů.

TJ Studená : Žabaři Telč 61:57 (14:16; 25:31; 45:49)