Stalo se

BK Lions Jindřichův Hradec C : TJ Studená

01.02.2014 17:24

V pátek 31.1. jsme sehráli utkání v Jindřichově Hradci. Hned v první čtvrtině se ukázalo, kam bude zápas směřovat. Soupeř měl pohyblivější sestavu. Sice jsme se ujali vedení prvním košem, ale do konce zápasu to bylo naposled. Hradecké jsme dokázali přehrát jen ve třetí čtvrtině, kterou jsme vyhráli 10:13. Celý zápas byl bojovný a domácí jsme nijak nešetřili a ani oni nás. Přes prohru jsem podali dobrý výkon proti mistru z posledních let.

BK Lions Jindřichův Hradec C : TJ Studená     72:55 (19:11, 46:32, 56:45)

Utrpěná výhra v Třešti

V sobotu 25.1. jsme nastoupili k prvnímu zápasu druhé poloviny soutěže. Zápas se odehrál v v obrovské hale v Třešti. Velikost hřiště nás trochu zaskočila, jsme přeci jen zvyklí hrát v menší tělocvičně. Další, kdo nás zaskočil, byl soupeř. Jejich osobní obrana byla těsná a i když jsme byli v průměru o hlavu vyšší, tak jsem se nedokázali prosadit pod košem. Vůbec jsme se nemohli trefit do koše, ten byl v první čtvrtině obvzlášť zakletý. První část hry prohráváme 12:8. Velkou měrou k tomu přispěly tragické trestné hody 2/8. Do druhé části hry vstupujeme ve třetí minutě trojkou Rosti Štěpána, ale na tu hned soupeř Ondřej Holub odpovídá svojí trojkou a o tři minuty později další, hned prohráváme 18:11! Naštěstí se nám začalo dařit a sérií bodů jsme Třešťské dotálhli. V polovině zápasu dokonce vedeme 23:24. Ve třetí čtvrtině se oba týmy přetahují  o vedení.  S klaksonem dlouhou, důležitou trojkou přetahuje vedení na naší stranu Honza Němec! Stav je 38:40. V poslední části hry už konečně zabíráme a nenecháme soupeře jít na kontakt. Sérií bodů odskakujeme na 38:49. Celý zápas nám nijak extra nešla střelba a opět jsme měli špatné trestné hody. Přes to vše jsme utrpěli vítěztví 44:55.

BK Třešť : TJ Studená     44:55 (12:8, 23:24, 38:40)

Vítězství ve Slavonicích

V pátek 10.1. nastupujeme k dohrávce první poloviny soutěže ve Slavonicích. V první čtvrtině je hra vyrovnaná. Vedení se přelává ze strany na stranu. Na konci první části nakonec vedeme 19:23. Durhá čtvrtina probíhá podobným vyrovnaným stylem. Celou čtvrtku držíme vedení, ale domácí družstvo se několikrát dostalo na rozdíl jednoho bodu. Po první půli vedeme 40:46. Třetí čtvrtina byla z naší strany velice vydařená. Naše obrana dovolila soupeři dát jen 4 body. Zde se utkání rozhodlo. Do záverečné části vstupujeme s vysokým vedením 44:65. Poslední herní období začínáme dobře. Naše obrana nedovoluje body z podkoše, takže soupeř začíná pálit trojky a to s velkou úspěšností. Za celou poslední čtvtinu dali Slavoničtí 6 trojek a tím dokázali vyhrát čtvrtinu a korigovat skóre na 71:87.

Sokol Slavonice : Tj Studená     71:87 (19:23, 40:46, 44:65)

Prohra na domácí půdě s Novou Bystřicí

V sobotu 7.12. jsme nastoupili doma proti Nové Bystřici. Soupeř přijel s mladou sestavou. Celý zápas odehrál v pěti hráčích mimo poslední minuty zápasu. Sice se ujímáme vedení prvním košem, ale bohužel to bylo poslední vedení v zápase z naší strany. První čtvrtina se nám vůbec nevydařila a prohráváme ji 14:21. Zbytek zápasu držíme s Bystřicí krok a čtvrtiny jsou vyrovnané(14:21, 20:21, 15:13, 15:17). Soupeř hraje čistě a nesbírá mnoho faulů, což byla pro nás škoda, když museli odehrát skoro celý zápas v pěti. Nová Bystřice nás poraží 64:72. Hlavně díky náskoku z první části.

TJ Studená : Jiskra Nová Bystřice    64:72 (14:21, 34:42, 49:55)

02.11.2013 15:44

První listopadový den jsem nastoupili na domácím hřišti proti Třešti. Od začátku jsme byli lepším týmem a celý zápas jen navyšovali skóre v náš prospěch. Někdy nás soupeř i potrápil a držel krok. Škoda trochu vypuštěné poseldní čtvrtiny, kde jsme nadobro přišli o možnost dát soupeři stovku. K tomu též přispěly tragické šestky J. Müllera :)

TJ Studená : BK Třešť    91 : 53 (28:10; 52:30; 70:43)

29.10.2013 00:03

V neděli 27.října jsme nastoupili k venkovnímu zápasu v Telči. Připraveno bylo sedm hráčů a jeden záložník :) První čtvrtina vyzněla lépe pro Žabaře 17 : 9. To jsme se teprve rozehřívali. V druhé části hry jsme začali hrát agresivní basket, bránili jsme tvrdě a nenechávali soupeři moc prostoru. Otočili jsme skóre velmi dobrou hrou a střelbou na 28 : 35. Soupeř nás začal bránit osobně, to nás zastavilo v rozletu a třetí část hry byla vyrovnaná. Stále jsem ale drželi náskok 6 bodů do závěrečného dějství. Stav 43 : 49 pro nás. Do poslední čtvrtiny vstupujeme dobře. Ve 4. minutě dokonce vedeme o 11 bodů! Bohužel v té době se zápas zlomil. Opět jsem nemohli dát koš. Díky naší agresivní hře jsme nasbírali dost faulů, někteří z nás nemohli bránit už naplno, aby se nevyfaulovali. Opakoval se podobný konec jako s Jindřichovým Hradcem. Telč totálně obrátila stav ve svůj prospěch a za poslední 6 minut dala 25 bodů... Prohráváme. Celý zápas nás táhl Rosťa Štěpán svoji skvělou střelbou, vynikající obranou a bojovností. Statistky dodám.

Žabaři Telč : TJ Studená         74 : 61 (17:9; 28:35; 43:49)

19.10.2013 12:50

V pátek 18.10. jsme nastoupili k těžkému duelu s favoritem soutěže z Jindřichova Hradce. Sešli jsme se ve velmi dobré sestavě, což jsme ani nečekali. Do zápasu vstoupilo naše družstvo slibně. V první čtvrtině jsme se se soupeřem přetahovali o vedení, ale nakonec skončila první část hry reimízou 18 : 18. Hrálo se tvrdě a bojovně. Druhá čtvrtina probíhala podobně bojovně. Dokonce jsme v polovině vedli 38 : 34. Třetí část hry nebyla jiná. Stále to byl velice vyrovaný zápas. Vedení se přelévalo mezi oběma týmy. Do závěrečné čtvrtiny jsme ale udrželi náskok dvou bodů 53 : 51. Prvních pět minut poslední čtvtiny probíhalo stále ve stejném duchu jako celý předešlý zápas. Ještě na začátku šesté minuty jsme vedli 60 : 55. Pak nám totálně odešla sřelba, neproměňovali jsem vyložené šance a brejky. Do konce hrácí doby jsme dokázali dát už jen jednu trojku. Zatímco soupeř už byl ve faulovém bonusu a házel po každém faulu trestné hody. My jsem ještě k tomu vždy faulovali nejlepšího střelce hradeckých Standu "Baďu" Budína, který nám jen v poslední čtvrtině nasázel 8 z 10 jeho šestek, celkem 12 bodů. Za celý zápas vstřelil 34! bodů. Nakonec tedy prohráváme 63 : 71. Měli jsme na to, abychom klub z Hradce porazili, bohužel nám to nevyšlo jen naší vinou. Těšíme se na odvetu.

TJ Studená : BK Lions Jindřichův Hradec "C"    63 : 71 (18:18, 38:34, 53:51)

13.10.2013 12:00

Po roční soutěžní odmlce jsem nastoupili k prvnímu zápasu letošní sezony na hřišti Waidhofenu. Mimo počáteční stav 1 : 1 jsme vedli celý zápas. Během první půle jsme si vytvořili dostatečný náskok 13 : 29. Na začátku druhé poloviny hrací doby jsme opět, jak je naším zvykem, nezachytili soupeřův nápor. Během čtyř minut nám soupeř nasázel 8 bodů, zatímco my jsme dali jen 2. Třetí čtvrtinu jsem prohráli 15 : 12. Poslední část hry byla skoupá na body. Snažili jsme se hrát dlouhé útoky, protože jsme nemuseli nikam chvátat a šetřli jsme tím čas. Poslední čtvrtinu jsme vyhráli 8 : 9.

Konečný stav:

BBV Waidhofen /Th : TJ Studená        35 : 49 (6:11, 13:29,28:41)

24.06.2012 23:03

Za uplynulý měsíc jsme sehráli dvě tréninková utkání v Jidřichově Hradci. Oba zápasy byly velice vyrovnané a naše děti předvedly vydařené výkony a velkou bojovnost. Jelikož máme ve Studené mnohem menší základu dětí, tak je to pro nás úspěšné vystoupení ve městě, kde se příští rok bude hrát Národní basketbalová liga, nejvyšší soutěž v ČR. Jistě to také svědčí o kvalitě našeho tréninku pod vedním Rosti Štěpána.

>>

Poslední tři zápasy sezony

21.03.2012 17:32

TJ Studená : UBBC Gmünd

V sobotu 25.2. po pátečním vítězném zápase se Slavonicemi k nám zavítal silný tým z Gmündu, který přijel s nabitou sestavou. Obě družstva vstoupila do utkání velmi aktivně. Tvrdě se bojovalo pod oběma koši. Gmünd použil osobní obranu, která nám dělala potíže. Sami jsme se snažili v obraně na soupeře zatlačit už při jeho rozehrávce. V první čtvrtině jsme drželi krok 17 : 22. Bohužel jsem propadli ve druhé části hry a v polovině jsme prohrávali vysokým rozdílem 30 : 49. V druhé polovině jsme dokázali držet krok, ale fyzicky a střlecky zdatný Gmünd nás nepustil na dostřel a udržoval dvacetibodové vedení. Může nás mrzet nízké procento proměněných trestných hodů.

TJ Studená : UBBC Gmünd         65:87 (17:22, 30:49, 46:61)

Jiskra Nová Bystřice : TJ Studená

Ve čtvrtek 1.3. jsem vyjeli k poslednímu venkovnímu zápasu do Nové Bystřice, která se v té době nacházela na druhém místě soutěže. V prvním čtvrtině jsme nebyli schopní dát koš, každá střela nám vypadla. Již po první části prohráváme 16:6. V druhé čtvrtce jsem zabrali, dali jsem pár jednoduchých košů. Lehce jsme stáhli náskok do druhé půle na 26:22. Do druhé půle jsme vstoupili nadějně pěti body a dostali se do prvního vedení v zápase 26:27. Bohužel to byly naše poslední body ve třetí čtvrtině  a i poslední vedení v zápase. Bystřice nám utekla a nasázela nám 28 bodů za čtvrtinu a my jsem byli schopni dát jen 5 bodů. Stav před závěrečnou čtvrtinou 54:27. Poslední část už proběhla v poklidu. Nová Bystřice nás deklasovala 80 : 49.

Jiskra Nová Bystřice : TJ Studená        80:49 (16:6, 26:22, 54:27)

TJ Studená : BBV Waidhofen

Do posledního zápasu letošního ročníku soutěže jsme nastoupili v uzké a oslabené sestavě. Bojovný Waidhofen přijel také v 6 hráčích. Soupeř do zápasu vstoupil lépe jak my a ujal se vedení  0:6.  Následně se nám začalo trochu střelecky dařit a první čtvrtku jsem vyhráli 17:13. Waidhofen se držel ve hře nadále. V půlce zápasu stále vedeme 35:29. Podobně zápas probíhal až do konečné čtvrtiny, nadále jsme Waidhofenu nedokázali bodově odskočit. V poslední čtvrtině nás soupeř dotáhl  a dokonce se dostal do jednobodového vedení v 35. minutě. Naštěstí jsme se nenechali zaskočit. Důležitou trojku trefil Rosťa Štěpán a konec zápasu jsme zkušeně dotáhli do vítězného konce 71 : 62.

TJ Studená : BBV Waidhofen        71 : 62 (17:13, 35:29, 48:44)

24.02.2012 22:15

Dnes jsme oplatili porážku Slavonicím z první poloviny letošní sozony. Utkání začalo ve vysokém tempu. My jsme nasadili celoplošnou obranu. Slavonickým dělal přechod do útoku velké problémy a my jsme tím získávali hodně míčů. Bohužel jsme se nemohli trefit ze střední a dlouhé vzdálenosti. Zato soupeři padlo do koše větší procento střel než nám. Vedení se přelévalo ze strany na stranu až do konce první poloviny, kdy se Slavonice dostaly do vedení 28 : 32. Do třetí čtvrtiny jsme nastoupili ve velkém stylu. Díky rychlým a jednoduchým košům jsme obrátili skore v náš prospěch během dvou minut na 37 : 32.  Nedovolili jsme soupeři mnohokrát skorovat. Konečně jsme se začali trefovat. Třetí část hry jsme ovládli vysokým rozdílem 27 : 10. Bohužel se nám již během páté minuty vyfauloval Petr Bartušek. Soupeř měl ale mnohem větší problémy s fauly než my. Stav před poslední části hry 55 : 42. Ve čtvrté čtvrtině jsme kontrolovali průběh zápasu a soupeře nepustili do nějakého tlaku. Nám zafungovala střelba z trojkového oblouku. Za poslední část hry jsme dali 4 trojky. Bohužel hostující hráč Tomáš Kopanič hrající již dlouhou dobu se čtyřmi fauly opět neudržel nervy na uzdě. Již v první polovině se dostal do menšího konfliktu. V 6. minutě poslední části hry hrubě a zbytečně fauloval za rozhodnutého stavu Tondu Havlíka s kterým se následně dostal do konfliktu. Nebyl to první exces tohoto hřáče v naší soutěži. Přemýšlím, jestli to na naší úrovni máme zapotřebí, aby tento hráč způsobil někomu zbytečné zranění. Hrubým faulem se vyfauloval a následně ještě oba kohouti dostali po úmyslném faulu. Zápas jsme dotáhli do vítězného konce 81 : 60.

TJ Studená : Sokol Slavonice     81 : 60 (14:15, 28:32, 55:42)