Stalo se

Těsná prohra v Jindřichově Hradci

21.01.2012 17:37

V pátek jsme vycestovali na hřiště dosud neporaženého Jindřichova Hradce. Domácí v sestavě s 11 hráči a my s 6 bojovníky. Oba týmy vstoupily do zápasu se špatnou střelbou, dominovaly spíše obrany. Tomu nasvědčovalo i nízké skore v první čtvrtině, v poslední minutě snížil naštěstí rozdíl úspěšnou trojkou Tonda Havlík na 10 : 7 pro domácí. Druhá část hry probíhala ve vlnách. Prvně nám soupeř odškočil na 16 : 9, potom jsme se šnůrou bodů dokázali dostat do vedení 18 : 19. Ještě v deváté minutě byl stav vyrovnaný 21 : 21. Bohužel na závěr poloviny dokázal soupeř odskočit. S klaksonem vstřelil Stanislav Budín přes dobrou obranu důležitou trojku a stanovil tak stavo po první polovině hry na 28 : 21.  V třetí čtvrtině jsem zjednodušili hru v útoku a drželi krok se soupeřem, ale ten i tak opět odskočil o 5 bodů na 48 : 36. Čekalo nás tedy dvanácti bodový rozdíl do poslední desetiminutovky. Začali jsme agresivněji bránit a proměňovat šance.  Stáhli jsme náskok na rozdíl třech bodů 53 : 50. Blíže nás soupeř nepustil a udržel vítězství. Konečný stav 59 : 54. Zápas byl napínavý až do konce, favorit z Hradce se musel jistě strachovat o další vítězství. My jsme podali, i přes prohru, asi nejlepší letošní výkon. Dařilo se nám v obraně. V druhé polovině jsme hráli v útoku jednoduché akce, na kterých jsem se více či méně domluvili. Neztráceli jsme tolik míčů jako obvykle.Trestné hody nebyly opět nijak dobré, alespoň to nebyla úplná tragédie. Snad nás tento výkon povzbudí ještě k dalšímu zlepšení.

Konečný stav:

BK Lions Jindřichův Hradec  D : TJ Studená 59 : 54 (10:7,  28:21, 48:36)

10.01.2012 21:12

V sobotu 7.1. jsme byli pozváni na Tříkrálový turnaj do Telče.  Účastnilo se ho celkově děvět týmů. Vznikly tedy tři základní skupiny po třech mužstvech. V naší skupině Zahmnu byly ještě družstva ze Slavonic a Třeště. První zápas jsme odehráli proti Třešti, kterou jsme jasně porazili vysokým rozdílem. Další skupínový zápas byl proti Slavonicím. Na začátku jsme  propadli a nebyli schopní dát koš, dlouho jsme prohrávali  0:9. Ještě v první půli jsme dokázali korigovat stav. V druhé jsme ještě zabrali a nakonec porazili Slavonice těsným rozdílem 15:14. Postoupili jsme do finálové skupiny, která nám zajištovala jistotu medaile. Ve finálové skupině jsme se střetli s týmy z Nové Bystřice a KKK.  Oba zápasy jsme prohráli a skončili na krásném třetím místě. Náš hráč Honza Němec získal dvě individuální ocenění. Vyhrál soutěž o nejlepšího trojkaře celého turnaje. Dále získal i titul nejlepšího střelce turnaje. Tímto mu gratulujeme za perfektní střelbu.

Celý turnaj dokázala vyhrát Nová Bystřice, druhý skončil tým KKK a třetí náš tým ze Studené. Celkové výsledky dodám.

Děkuji organizátorům turnaje. Moc se nám turnaj líbil, byl perfektně zroganizován a proběhl v přátelském duchu. Ještě jednou dík.

>>

Prohra v Gmündu

18.12.2011 12:31

V první čtvrtině zápasu jsme se ujali lehkého vedení  7:9. To už naznačovalo, že zápas skončí nízkým skore a bude rozhodovat každý bod. V druhé čtvrtině jsme mírně navýšli náskok na 22: 27. Do druhé poloviny hry na nás Gmünd nasadil osobní obranu, kterou jsme těžko překonávali, proto jsme dokázali dát v třetí části hry jen 8 bodů. Začali jsme ztrácet míče a Gmünd se tím dostal do vedení 40 : 35. V poslední části hry jsme ještě zabojovali a dostali se i do vedení v 5. minutě 47: 48. Jenže od té doby jsme nebodovali a i díky vyfaulování našeho nejlepšího střelce Vojty Havlíka, který bohužel nemohl v závěru přidat důelžité body, jsme prohráli zápas 56 : 48. Celý zápas nás trápily tragické šestky 14/32 a špatný obranný doskok.

UBBC Gmünd : TJ Studená 56 : 48 (7:9, 22:27, 40:35)

20.11.2011 15:43

Sobotní výlet do Rakous dopadl nakonec dobře. Soupeř se v první polovině držel na dostřel za stavu 24:31. Ve třetí čtvrtině jsme zabrali a Waidhofenu dovolili jen 6 bodů a sami jsem nasázeli 22. V poslední části hry jsme nedovolili žádné překvapení a zvítězili 43:62. V zápase se chytil Vojta Morava, který dal 17 bodů a tradičně nás podržel sřeleckým výkonem Vojta Havlík s 30 body.

BBV Waidhofen : TJ Studená 43:62 (10:16, 24:31,30:53)

13.11.2011 22:54

Po propadáku ve Slavoních nás čekal silný soupeř z Nové Bystřice. Naše sestava byla silně oslabena zraněními a neúčastí většiny(4) podkošových hráčů. Soupeř přijel v silné sestavě. Hned od začátku bylo jasné, jak se bude zápas vyvíjet. Sice jsme se ujali vedení 3:0 po trojce Honzy Němce. To bylo naposled v zápase, co jsme vedli. Soupeř dominoval pod oběma koši, na útočném i obraném doskoku.  Bral nám spoustu míču a znemožňoval projít do vnitřního prostoru. V útoku jsme byli naprosto bezzubí. První čtvrtina skončila stavem 6 : 12. V druhé čtvrtině pokračovala hra ve stejných kolejí. Opět jsme nebyli schopni projít obranou a ztráceli jsme míče na hranici trojky. Soupeř skoroval po rychlých protiútocích. Hrozivý stav v polovině 13 : 41! Vše nasvědčovalo debaklu. Po polovině jsme se trochu zvedli a dokázali vícekrát skórovat, soupeř sice opět dal 29 bodu za čtvrtinu, my alespoň 18. Soupeř trochu polevil a dělal také chyby, což už při takovém stavu bývá. V poslední části hry pokračovalo vše opět v režii Nové Bystřice, dovolili nám dát jen 7 bodů. Bohužel jinak tento zápas asi nemohl dopadnout než konečným stavem 38 : 77. Jinak bych chtěl ještě pochválit pány rozhodčí, dle mého letos předvedli nejlepší výkon, co jsem já viděl.

05.11.2011 10:55

V pátek 4.11. jsem nastoupili k prvnímu venkovnímu zápasu ve Slavonicích. Už od začátku nešlo nic podle plánu. Půlka týmu přijela pozdě a pomalu si nehodila ani na koš před zápasem. Výkon v první čtvrtině to poznamenalo. Soupeř se ujal vedení, které nepustil. Za náš tým dokázal dát koš jen Vojta Havlík. Stav po první čtvrtině 12 : 8 pro Slavonice. Druhá část hry pokračovala špatně, soupeř se dostal až do 11 bodového vedení. Ke konci čtvrtiny jsme dokázali zabrat a dvěma trojkami Honzy Němce a několika zisky v obraně stáhnout na rozdíl 4 bodů. V polovině zápasu vedou Slavonice 28 : 24. Třetí čtvrtina pokračovala opět tragicky, dokázali jsme dát jen 10 bodů. Soupeř jde do závěrečné čtvrtiny s vedením 45 :34. V tuhém boji jsem postupně náskok stahovali, ale bohužel to nestačilo a ve velmi tvrdém, fyzickém basketbalu nás Slavonice zaslouženě porazili 57: 52. Doplatili jsme na nerozehrannost, nedostatečný důraz v začátku zápasu a opět nás trápily hrozné šestky 5/14. Bohužel se taky dokázali prosadit samostatně jen dva hráči Vojta Havlík a Honza Němec, kteří nasázeli 42 bodů z 52! Snad jsme si pro letošek už vybraly horší časy :)

28.10.2011 23:46

Ve státní svátek jsme doma přívítali soupeře z Telče. Čekal nás těžký zápas. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a ujali se po pěkných kombinacích vedení 10 : 2. Soupeř zabojoval dotáhl se a dokázal se dostat do vedení. Jen v první čtvrtině nám nasázel Milan Maleček  11 bodů a držel Telč ve hře a na konci čtvrtiny vedla Telč 18 : 22. Zápas pokračoval velmi vyrovnaně a bojovně. Hráli jsme dobře v obraně. V druhé čtvrtině jsme dovolili soupeři jen 10 bodů, ale samotní jsme se také trápili v útoku a dali jen 11 bodů. Stav v polovině utkání byl 29 : 32 pro Telč. Ve třetí čtvrtině pokračovala bitva o každý míč a koš. Opět jsme se drželi na dostřel soupeři, ale nedařilo se nám jít do vedení.  Telč vedla 48 : 53. Do poslední části hry jsme nastoupili odhodlaně a postupně stahovali malý náskok,  až jsme se dostali v páté minutě do vedení 62:61 a serií košů navýšili skore na 68 : 63 a to jsme neproměnili 7 trestných hodů v kuse. Soupeř srovnal minutu před koncem na 71:71. V dramatickém závěru nás podržel důležitými šestkami Rosťa Štěpán, který proměnil za vyrovnaného stavu 3 ze 4 šestek. Telečtí už nedokázali dát koš a zápas po velmi dramatickém závěru jsme dokázali porazit bojovnou Telč 74 : 71. Naši projevili velkou bojovnost a odhodlání i přes to, že většinu zápasu prohrávali. Myslím, že jsme předvedli basketbalovější výkon a tím jsme si zasloužili vítěztví. Oba týmy ale hrály velmi bojovně a byl z toho velice vyrovnaný zápas. Nás opět trápily tragické trestné hody hlavně v poslední čtvrtině 8/18, celkově 14/28.

24.10.2011 22:12

Soutěž pro nás pokračovala dalším zápasem s novým soupeřem z Třeště. Od začátku do konce jsme drželi vedení a postupně navyšovali náskok. Musíme jen omezit zbytečné ztráty míče a trochu u hry komunikovat.

TJ Studená : BK Třešť 83 : 50 (19:11,42:28,56:42)

11.05.2011 11:02

V sobotu 7.5. jsme se zúčastnili XXVIII. turnaje " O pohár osvobození " v Nové Bystřici. V brzských ranních hodinách jsme s dobrou náladou vyrazili krásnou přírodou České Kanady do Nové Bystřice. Sportovně se nám turnaj nevydařil, ale společensky a kulturně jsme si ho užili, jak se patří. Ve skupině jsme prohráli všechny tři zápasy s týmy z Jindřichova Hradce, Protivína a Gmündu. V druhé skupině bojovala mužstva z Nové Bystřice, Telče, Třeště a Havlíčkova Brodu. Ve finále se utkaly družstva Telče a Gmündu. Rakušané dokázali zvítězit a vyhráli celý turnaj. Vyhlášení a závěrečné posezení se uskutečnilo v restauraci Na Bojišti. Chtěl bych poděkovat bystřickým za kvalitní turnaj a dobrou organizaci.

>>

ZISK MISTROVSKÉHO TITULU

18.04.2011 16:15

Po loňské nepovedené sezoně jsme letos chtěli trochu napravit reputaci. V prvním našem utkání jsme zvítězili na hřišti v Gmündu. V dalším důležitém zápase jsme doma porazili těsně o 3 body silnou Novou Bystřici. Další z těžkých soupeřů nás čekala Telč na domácí půdě. Tento zápas jsme zvládli a opět zvítězili. První polovinu soutěže jsme prošli bez prohry a s pěti vítěztvími. Druhou část soutěže jsme načali na hřišti v Nové Bystřici, kde jsme několik let nedokázali vyhrát. Dobrým basketbalem jsme novobystřické porazili vysokým rozdílem a nadělili jim populární stovku. Slabší tým z Waidhofenu jsme také porazili vysokým rozdílem. V utkání s mladým týmem z Gmündu, který k nám přijel s plnou lavičkou náhradníků, jsme nakonec urvali vítězství o 19 bodů. Čekal nás hodně důležitý zápas v Telči, kde nám teoreticky stačila prohra o 9 bodů. Naštěstí den před naším zápasem Telč prohrála nejtěsnějším rozdílem o jeden bod v Gmündu a my jsme mohli v klidu hrát, ale bohužel jsme hráli v první půli až moc uvolněně a prohrávali o dvacet bodů. Následně jsme stáhli rozdíl na jediný bod, ale Telečtí udrželi vedení a vyhráli o 12 bodů, což nám i tak naštěstí stačilo k zisku titulu. Poslední utkání sezony se Slavonicemi bylo kontumováno v náš prospěch. V sezoně jsme podávali dobré výkony, udrželi jsme si domácí neporazitelnost, škoda jen, že jsme nedokázali projít soutěží bez prohry. I tak jsme získali titul Waldviertler Sparkasse Cup 2010/2011! Úspěšní jsme byli i v individuálních statistikách. Vojtěch Havlík skončil na třetím místě v soutěži střelců jen díky neodehrání několika zápasů. V první desítce se ještě umístili na 6. Petr Sviták a na 8. místě Rosťa Štěpán.